Azərbaycan Premyer Liqası

2012-2013-cü il mövsümü

Təsnifat mərhələsi

2012-ci il

1-2 avqust (çərşənbə ,cümə axşamı)

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası

Birinci dövrə

I tur, 04 avqust (şənbə)

1. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – AZAL (Bakı) 2:2

2. “Simurq” (Zaqatala) – “Qəbələ” (Qəbələ) 1:1

3. “Kəpəz” (Gəncə) – “Turan” (Tovuz) 1:2

05 avqust (bazar)

4. “Neftçi” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)

5. “Rəvan” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 1:1

6. “İnter” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam) 1:1

8-9 avqust (çərşənbə ,cümə axşamı)

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası

II tur, 10 avqust (cümə)

7. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Kəpəz” (Gəncə) 4:0

8. “Bakı” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala) 0:0

9. “Qarabağ” (Ağdam) – “Neftçi” (Bakı) 1:0

10. “Qəbələ” (Qəbələ) – “İnter” (Bakı) 1:0

11 avqust (şənbə)

11. AZAL (Bakı) – “Rəvan” (Bakı) 3:1

12. “Turan” (Tovuz) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 0:1

15 avqust (çərşənbə)

Azərbaycan “A” milli komandasının beynəlxalq yoldaşlıq oyunu

Azərbaycan – Bəhreyn 3:0

III tur, 18 avqust (şənbə)

13. “Kəpəz” (Gəncə) – AZAL (Bakı) 0:2

14. “Simurq” (Zaqatala) – “Turan” (Tovuz) 3:0

15. “Rəvan” (Bakı) – “Bakı” (Bakı) 1:1

19 avqust (bazar)

16. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – Qarabağ” (Ağdam) 1:6

17. “Neftçi” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ) 3:0

18. “İnter” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 0:0

22-23 avqust (çərşənbə ,cümə axşamı)

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası

Ehtiyat gün

IV tur, 24 avqust (cümə)

19. “Qarabağ” (Ağdam) – “Rəvan” (Bakı) – 0:0

25 avqust (şənbə)

20. AZAL (Bakı) – “Neftçi” (Bakı) (Təxirə salınıb)

21. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Simurq” (Zaqatala) (Təxirə salınıb)

22. “Turan” (Tovuz) – “İnter” (Bakı) – 2:3

26 avqust (bazar)

23. “Bakı” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə) 3:1

24. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 4:1

29-30 avqust (çərşənbə ,cümə axşamı)

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası

Ehtiyat gün

07 sentyabr (cümə)

DÇ-2014 seçmə oyunu

“A” Azərbaycan – İsrail

11 sentyabr (çərşənbə axşamı)

DÇ-2014 seçmə oyunu

“A” Portuqaliya – Azərbaycan

V tur, 14 sentyabr (cümə)

25. “Bakı” (Bakı) – “Turan” (Tovuz)

15 sentyabr (şənbə)

26. “Kəpəz” (Gəncə) – “Qəbələ” (Qəbələ)

27. “İnter” (Bakı) –“Sumqayıt” (Sumqayıt)

28. “Rəvan” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

16 sentyabr (bazar)

29. “Qarabağ” (Ağdam) – AZAL (Bakı)

30. “Neftçi” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

19 sentyabr (çərşənbə)

Ehtiyat gün

VI tur, 23 sentyabr  (bazar)

31. AZAL (Bakı) – “İnter” (Bakı)

32. “Simurq” (Zaqatala) – “Kəpəz” (Gəncə)

33. “Turan” (Tovuz) – “Qarabağ” (Ağdam)

24 sentyabr  (bazar ertəsi)

34. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Bakı” (Bakı)

25 sentyabr  (çərşənbə axşamı)

35. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Rəvan” (Bakı)

36. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Neftçi” (Bakı)

VII tur, 29 sentyabr (şənbə)

37. “Qarabağ” (Ağdam) – “Simurq” (Zaqatala)

38. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Turan” (Tovuz)

39. “İnter” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)

40. “Rəvan” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)

30 sentyabr (bazar)

41. “Qəbələ” (Qəbələ) – AZAL (Bakı)

42. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Bakı” (Bakı)

VIII tur, 3 oktyabr (çərşənbə)

43. “Neftçi” (Bakı) – “Turan” (Tovuz)

44. AZAL (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

45. “Kəpəz” (Gəncə) – “Qarabağ” (Ağdam)

4 oktyabr (cümə axşamı)

46. “Bakı” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

47. “Simurq” (Zaqatala) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

48. “Rəvan” (Bakı) – “İnter” (Bakı)

16 oktyabr (çərşənbə axşamı)

DÇ-2014 seçmə oyunu

“A” Rusiya – Azərbaycan

IX tur, 19 oktyabr (cümə)

49. “Turan” (Tovuz) – AZAL (Bakı)

20 oktyabr (şənbə)

50. “Neftçi” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)

51. “İnter” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

52. “Qarabağ” (Ağdam) – “Bakı” (Bakı)

21 oktyabr (bazar)

53. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Rəvan” (Bakı)

54. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qəbələ” (Qəbələ)

24 oktyabr (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku 1/16 final

X tur, 26  oktyabr (cümə)

55. “Bakı” (Bakı) – “İnter” (Bakı)

56. “Simurq” (Zaqatala) – AZAL (Bakı)

57. “Kəpəz” (Gəncə) –  “Sumqayıt” (Sumqayıt)

27  oktyabr (şənbə)

58. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Turan” (Tovuz)

59. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qarabağ” (Ağdam)

60. “Rəvan” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)

XI tur, 30 oktyabr (çərşənbə axşamı)

61. “İnter” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)

62. AZAL (Bakı) – “Bakı” (Bakı)

31 oktyabr (çərşənbə)

63. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

64. “Neftçi” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

65. “Turan” (Tovuz) – “Rəvan” (Bakı)

66. “Qarabağ” (Ağdam) – “Qəbələ” (Qəbələ)

İkinci dövrə

XII tur, 3 noyabr  (şənbə)

67. “Kəpəz” (Gəncə) –  “Bakı” (Bakı)

4 noyabr  (bazar)

68. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Neftçi” (Bakı)

69. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “İnter” (Bakı)

70. AZAL (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)

71. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Rəvan” (Bakı)

72. “Turan” (Tovuz) – “Simurq” (Zaqatala)

14 noyabr (çərşənbə)

DÇ-2014 seçmə oyunu

“A” Şim. İrlandiya – Azərbaycan

XIII tur, 18 noyabr (bazar)

73. “Bakı” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

74. “Simurq” (Zaqatala) – “Qarabağ” (Ağdam)

75. “İnter” (Bakı) –“Turan” (Tovuz)

76. “Neftçi” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

19 noyabr (bazar ertəsi)

77. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Kəpəz” (Gəncə)

78. “Rəvan” (Bakı) – AZAL (Bakı)

21 noyabr (çərşənbə)

Ehtiyat gün

XIV tur, 24 noyabr (şənbə)

79. “Kəpəz” (Gəncə) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

80. “Simurq” (Zaqatala) –  “İnter” (Bakı)

25 noyabr (bazar)

81. “Bakı” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)

82. AZAL (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

83. “Qarabağ” (Ağdam) – “Turan” (Tovuz)

84. “Rəvan” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

28 noyabr (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku 1/8 final

XV tur, 2 dekabr (bazar)

85. “Neftçi” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)

86. “İnter ” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)

87. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Bakı” (Bakı)

88. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Simurq” (Zaqatala)

89. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – AZAL (Bakı)

90. “Turan” (Tovuz) – “Kəpəz” (Gəncə)

XVI tur, 7 dekabr (cümə)

91. “Qarabağ” (Ağdam) – “Kəpəz” (Gəncə)

8 dekabr (şənbə)

92. “Neftçi” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)

93. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qəbələ” (Qəbələ)

94. “Simurq” (Zaqatala) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

9 dekabr (bazar)

95. “İnter ” (Bakı) – AZAL (Bakı)

96. “Turan” (Tovuz) – “Bakı” (Bakı)

XVII tur, 14 dekabr (cümə)

97. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Neftçi” (Bakı)

15 dekabr (şənbə)

98. “Kəpəz” (Gəncə) – “İnter” (Bakı)

99. “Bakı” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)

100. AZAL (Bakı) – “Turan” (Tovuz)

16 dekabr (bazar)

101. “Rəvan” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

102. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Simurq” (Zaqatala)

XVIII tur, 20 dekabr (cümə axşamı)

103. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Kəpəz” (Gəncə)

104. “Simurq” (Zaqatala) – “Rəvan” (Bakı)

105. “Turan” (Tovuz) – “Qəbələ” (Qəbələ)

106. “Qarabağ” (Ağdam) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

21 dekabr (cümə)

107. “Neftçi” (Bakı) – AZAL (Bakı)

108. “İnter” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)

2013-cü il

6 fevral (çərşənbə)

“A” milli komadanın beynəlxalq yoldaşlıq görüşü

XIX tur, 9 fevral (şənbə)

109. “Rəvan” (Bakı) – “Turan” (Tovuz)

110. AZAL (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

10 fevral (bazar)

111. “Kəpəz” (Gəncə) – “Neftçi” (Bakı)

112. “Bakı” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

113. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Qarabağ” (Ağdam)

11 fevral (bazar ertəsi)

114. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “İnter” (Bakı)

XX tur, 16 fevral (şənbə)

115. “Qarabağ” (Ağdam) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

116. “Kəpəz” (Gəncə) – “Rəvan” (Bakı)

117. “Bakı” (Bakı) – AZAL (Bakı)

17 fevral (bazar)

118. “İnter” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

119. “Turan” (Tovuz) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

120. “Simurq” (Zaqatala) – “Neftçi” (Bakı)

20 fevral (çərşənbə)

Ehtiyat gün

XXI tur, 22 fevral (cümə)

121. “Rəvan” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)

122. “Simurq” (Zaqatala) – “Bakı” (Bakı)

23 fevral (şənbə)

123. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)

124. AZAL (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)

125. “Neftçi” (Bakı) –  “İnter” (Bakı)

24 fevral (bazar)

126. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Turan” (Tovuz)

27 fevral (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku 1/4 final

XXII tur, 3 mart (bazar)

127. “Qarabağ” (Ağdam) – “İnter” (Bakı)

128. “Kəpəz” (Gəncə) – “Simurq” (Zaqatala)

129. “Bakı” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)

130. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

131. “Turan” (Tovuz) – “Neftçi” (Bakı)

132. AZAL (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

7 mart (cümə axşamı)

Azərbaycan Kuboku 1/4 final

Final mərhələsi

XXIII tur, 12 – 13 mart  (çərşənbə axşamı, çərşənbə)

1-6-cı yerlər

6 ___________________________                  1 ____________________________

5 ___________________________                  2 ____________________________

4 ___________________________                  3 ____________________________

7-12-ci yerlər

12 ___________________________                7 ____________________________

11 ___________________________                8 ____________________________

10 ___________________________                9 ____________________________

22 mart (cümə)

DÇ-2014 seçmə oyunu

“A” Lüksemburq – Azərbaycan

26 mart (çərşənbə axşamı)

DÇ-2014 seçmə oyunu

“A” Azərbaycan – Portuqaliya

XXIV tur, 30 mart  (şənbə)

1-6-cı yerlər

4 ___________________________                  6 ____________________________

3 ___________________________                  5 ____________________________

2 ___________________________                  1 ____________________________

7-12-ci yerlər

10 ___________________________                12 ____________________________

9 ___________________________                  11 ____________________________

8 ___________________________                  7 _____________________________

XXV tur, 6 – 7 aprel (şənbə, bazar)

1-6-cı yerlər

6 ___________________________                  2 ____________________________

1 ___________________________                  3 ____________________________

5 ___________________________                  4 ____________________________

7-12-ci yerlər

12 ___________________________                8 ____________________________

7 ___________________________                  9 ____________________________

11 ___________________________                10 ____________________________

10 aprel (çərşənbə)

Ehtiyat gün

XXVI tur,  13-14 aprel (şənbə, bazar)

1-6-cı yerlər

5 ___________________________                  6 ____________________________

4 ___________________________                  1 ____________________________

3 ___________________________                  2 ____________________________

7-12-ci yerlər

11 ___________________________                12 ____________________________

10 ___________________________                7 ____________________________

9 ___________________________                  8 ____________________________

17 aprel (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku 1/2 final

XXVII tur, 20 – 21 aprel (şənbə, bazar)

1-6-cı yerlər

6 ___________________________                  3 ____________________________

2 ___________________________                  4 ____________________________

1 ___________________________                  5 ____________________________

7-12-ci yerlər

12 ___________________________                9 ____________________________

8 ___________________________                  10 ____________________________

7 ___________________________                  11 ____________________________

24 aprel (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku 1/2 final

XXVIII tur, 27 – 28 aprel  (şənbə, bazar)

1-6-cı yerlər

6 ___________________________                  4 ____________________________

5 ___________________________                  3 ____________________________

1 ___________________________                  2 ____________________________

7-12-ci yerlər

12 ___________________________                10 ____________________________

11 ___________________________                9 _____________________________

7 ___________________________                  8 _____________________________

XXIX tur, 3 – 4 may (cümə, şənbə)

1-6-cı yerlər

2 ___________________________                  6 ____________________________

3 ___________________________                  1 ____________________________

4 ___________________________                  5 ____________________________

7-12-ci yerlər

8 ___________________________                  12 ____________________________

9  ___________________________                   7 ____________________________

10 ___________________________                11 ____________________________

XXX tur, 8 – 9 may   (çərşənbə, cümə axşamı)

1-6-cı yerlər

6 ___________________________                  5 ____________________________

1 ___________________________                  4 ____________________________

2 ___________________________                  3 ____________________________

7-12-ci yerlər

12 ___________________________                11 ____________________________

7 ___________________________                  10 ____________________________

8 ___________________________                    9 ____________________________

XXXI tur, 13 – 14 may  (bazar ertəsi, çərşənbə axşamı)

1-6-cı yerlər

3 ___________________________                  6 ____________________________

4 ___________________________                  2 ____________________________

5 ___________________________                  1 ____________________________

7-12-ci yerlər

9 ___________________________                12 ____________________________

10 ___________________________                  8 ____________________________

11 ___________________________                  7 ____________________________

XXXII tur, 19-20 may   (bazar, bazar ertəsi)

1-6-cı yerlər

1 ___________________________                  6 ____________________________

2 ___________________________                  5 ____________________________

3 ___________________________                  4 ____________________________

7-12-ci yerlər

7 ___________________________                  12 ____________________________

8 ___________________________                  11 ____________________________

9 ___________________________                  10 ____________________________

28 may (çərşənbə axşamı)

Azərbaycan Kubokunun finalı